Joomla! Open Source Content Management

  • Skocz do głównej treści strony
  • Skocz do menu nawigacyjnego i logowania

Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

genti din piele naturala magazin online
Jesteś tutaj: Home

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Kruszynie

  • Strona główna
  • Aktualności
  • Kadra
  • Uczniowie
  • Rodzice
  • Podręczniki
  • Gimnazjum
  • Kontakt
  • Dokumenty

Gmina Kruszyna jest zamknięty

kruszyna.jpg
  • Gościmy

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

 

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto to przypada w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Chrystiana Andersena. Ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie nawyku czytania przez najmłodszych.

Z inicjatywy nauczyciela bibliotekarza w tym roku nasza szkoła włączyła się w jego obchody. W klasach I-III zostały przeprowadzone zajęcia biblioteczne. Dotyczyły one znajomości baśni Andersena. Uczniowie odgadywali tytuły znanych baśni, zmagali się z łamigłówkami matematycznymi, wzięli udział w quizie ze znajomości baśni „Calineczka”. Dodatkowo uczniowie kl.I pomagali Calineczce znaleźć właściwą drogę z labiryntu prowadząc ją na łąkę pełną kwiatów, kolorowali postać Calineczki, z historyjki obrazkowej układali kolejność wydarzeń. Mieli okazję poczuć się jak Kopciuszek – oddzielając groch od fasoli.

 

Z kolei uczniowie kl.III otrzymali dodatkowe zadanie wykonania postaci Calineczki z kółek orgiami.

W tym dniu uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione książki i mieli za zadanie zachęcić innych do ich przeczytania.   

Włączenie się w obchody Dnia Książki dla Dzieci było okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych oraz propagowania nawyku czytania wśród uczniów klas młodszych. Dzieci przekonały się, że książki nie tylko zabierają czytelników  w zaczarowany świat bajek i fantazji,  ale również uczą wielu pożytecznych i ważnych rzeczy.

 

Konsultacje z psychologiem

ZAPROSZENIE

 

24 marca br. (piątek) w godz. 9.30-13.00 odbędą się w naszej szkole konsultacje dla rodziców z p. Lidią Smogorzewską – psychologiem z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Częstochowie, która jest opiekunem merytorycznym naszej placówki.

Zapraszamy w tym dniu wszystkich zainteresowanych rodziców.

         Szczegółowych informacji udziela pedagog szkolny - p. Dorota Wojtasińska

Zajęcia z nauczycielami konsultantami RODN WOM

Zajęcia z nauczycielami konsultantami RODN WOM

 

2 marca br. w ramach rocznego wspomagania szkoły odbyły się zajęcia otwarte dla uczniów kl.III SP „Bawimy się i uczymy z tablicą multimedialną”. W zajęciach uczestniczyli uczniowie kl.III wraz z wychowawcą oraz zainteresowani nauczyciele. Podczas zajęć panie prowadzące przybliżyły możliwości wykorzystania tablicy multimedialnej. Uczniowie samodzielnie wykonywali czynności na tablicy, zmagali się z trudnościami ortograficznymi. W odniesieniu  do wiersza „Chory kotek” rozpoznawali produkty należące do zdrowej żywności. Mieli również możliwość doskonalenia swoich umiejętności plastycznych wykonując ilustrację do wiersza. Prowadzące: p. Marta Lipska i Ewelina Makowska – nauczyciele konsultanci z RODN WOM w Częstochowie, pokazały nam jak można uatrakcyjnić i wzbogacić zajęcia lekcyjne posługując się tablicą multimedialną.

Dzięki niej zajęcia są o wiele ciekawsze, pomagają lepiej zrozumieć i opanować materiał, a nauka sprawia więcej przyjemności i zabawy. Daje możliwość wspólnej pracy, sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności oraz korygowania błędów.

W tym samym dniu odbyły się również zajęcia w kl. V i VI SP pt. „ABC bezpieczeństwa w sieci”. Zajęcia te prowadziły p. Ewelina Makowska, Aleksandra Krawczyk oraz Marta Lipska. Podczas zajęć uczniowie poznali podstawowe zasady bezpieczeństwa w sieci. Omówiono zagrożenia jakie niesie za sobą korzystanie z Internetu.

Uczniowie współtworzyli kodeks bezpieczeństwa. Oglądali filmiki dotyczące różnych form cyberprzemocy. Prowadzące zwróciły uwagę na komunikaty pojawiające się w trakcie ściągania gier i aplikacji oraz na odpowiednie ustawienia prywatności. Zajęcia miały charakter profilaktyczny. Głównym ich celem było uświadomienie uczniom zagrożeń oraz propagowanie właściwych zasad podczas korzystania z sieci.

D.W.

Udział w międzyszkolnym konkursie czytelniczo – profilaktycznym

Udział w międzyszkolnym konkursie

 czytelniczo – profilaktycznym

           W dniu 22 lutego br. w Zespole Szkolno -Przedszkolnym w Lgocie Małej odbyła się

VIII edycja Międzygminnego Konkursu „Mam wybór”. Jego ideą jest uświadomienie uczniom zagrożeń płynących z niewłaściwego korzystania z komputera i Internetu, przekazanie wiedzy

o konsekwencjach spożywania alkoholu, palenia papierosów, zażywania narkotyków i dopalaczy oraz kształtowanie właściwych postaw i odpowiedzialności za własne zdrowie i rozwój.  Doskonałą alternatywą   dla  wszelkich uzależnień i patologii jest dostarczenie uczniom racjonalnych pomysłów na spędzanie wolnego czasu, poznawanie samego siebie, rozwijanie swoich zdolności, pasji i zainteresowań. 

            W konkursie wzięły udział dzieci z 5 szkół podstawowych przygotowywane przez swoich polonistów i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Eliminacje odbyły się w dwóch grupach wiekowych - uczniowie klas I – III oraz IV – VI. Dla młodszych dzieci przewidziano konkurs plastyczno – literacki, a dla uczniów klas starszych test z literatury oraz z wiedzy dotyczącej profilaktyki.

            W młodszej grupie wiekowej naszą szkołę reprezentowali: Bartek Ościk, Jaś Zasepa, Wojtek Zasępa. Ich zadaniem było przeczytanie dodatkowych lektur. W tym roku organizatorzy zaproponowali twórczość Miry Jaworczakowej, Jana Grabowskiego, Krystyny Kleniewskiej – Kowaliszyn. O palmę pierwszeństwa w dziedzinie artystycznej zawalczyli: Tomek  Kucharski, Kuba Klekot, Justynka Niemiec, Kinga i Natalka Gielec, którzy wykonali ilustracje do lektur.                                                                                                                                        Reprezentanci  klas IV – VI w osobach: Natalii Weroniki Muchy, Urszuli Blukacz, Mikołaja Rybaka i Piotra Woldona zagłębili się w lekturze „Królewiczai żebraka”, „Dalekiego rejsu” oraz „Władcy Lewawu”. Ponadto  „studiowali”  zagadnienia związane z przemocą w cyberprzestrzeni

i uzależnieniami.

            Konkurs przebiegał w miłej i życzliwej atmosferze. Po wysiłku włożonym w rozwiązanie zadań był czas na słodki poczęstunek, a potem kolejne emocje związane z ogłoszeniem wyników.

            Nasi uczniowie   stanęli na wysokości zadania i zdobyli czołowe miejsca w konkursie –

w grupie uczniów młodszych zajęli zaszczytne I oraz II miejsce. Nagrodzono także wszystkie prace plastyczne przygotowane przez naszych najmłodszych wychowanków. Uczniowie klas IV – VI również znaleźli się w gronie laureatów –  jury przyznało im  miejsce II oraz 2 wyróżnienia.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za godne reprezentowanie naszej szkoły

  i gratulujemy osiągnięć.

 

            

Strona 9 z 12

  • start
  • poprz.
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • nast.
  • koniec

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

https://pl.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie

Stworzone dzięki Joomla!®