Biblioterapia

Zajęcia z biblioterapii w kl.V

W czwartek 14 kwietnia uczniowie kl.V Szkoły Podstawowej uczestniczyli w dwugodzinnych zajęciach z elementami biblioterapii pt.”Podróż ku wartościom”. Zajęcia poprowadziła p. Katarzyna Kucharzewska – nauczyciel bibliotekarz z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej przy RODN WOM w Częstochowie.

Celem zajęć było przybliżenie uczniom wartości uniwersalnych, jakimi powinni się kierować w życiu tj.: szacunek, uczciwość, odpowiedzialność, mądrość czy przyjaźń. Zajęcia opierały się na tekście terapeutycznym „Bajka o Ciepłym i Puchatym”. Podczas zajęć uczniowie doskonalili swoje umiejętności dokonywania właściwych postaw i wartości życiowych. Dodatkowo kształtowali umiejętności interpersonalne – odgrywając ciekawe scenki dramowe. Mieli niepowtarzalną okazję nabycia umiejętności przydatnych w codziennym życiu oraz umiejętności pracy w grupie.

Była to niezwykła lekcja łącząca przyjemne z pożytecznym.

Relacja z pobytu na zimowym obozie sportowym we Władysławowie

 

Po zakończeniu pierwszego semestru odbył się upragniony wyjazd na obóz sportowy. Uczestniczyły w nim dzieci ze wszystkich szkół z naszej gminy. Miejscem, do którego w tym roku się wybraliśmy, był „Centralny Ośrodek Sportu Cetniewo” we Władysławowie. Ten ośrodek znajdował się tuż nad morzem, dlatego codziennie rano na plaży odbywały się rozgrzewki. Od razu po nich z wielkim apetytem zasiadaliśmy do śniadania. Później odbywały się zajęcia na hali, na których szkoliliśmy się w grze w piłkę nożną i ręczną oraz mogliśmy poćwiczyć na siłowni. Po zajęciach szliśmy na obiad, a po nim wracaliśmy do naszych pokoi i mieliśmy czas wolny. Po odpoczynku odbywały się zajęcia na basenie, gdzie mogliśmy nauczyć się pływać. Po wyczerpującym dniu zasiadaliśmy do kolacji, która jak i inne posiłki była przepyszna.

Te kilka dni spędzonych w Cetniewie minęło bardzo szybko, wróciliśmy do domów zrelaksowani, w świetnych humorach i świetnej kondycji :) Już nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu.

Dominika Peszke kl. VI 

Igrzyska Powiatu Częstochowskiego w PIłce Nożnej Dziewcząt

Nasza drużyna zwyciężyła w Igrzyskach Powiatu Częstochowskiego w Piłce Nożnej Dziewczat. Gratulujemy.

1 % podatku dla naszej szkoły

 Każdy z nas może wspomóc naszą szkołę przekazując 1 % podatku podczas rozliczania zeznań podatkowych PIT. Nic nas to nie kosztuje, a łącząc siły możemy zdziałać wiele.

Nasz numer KRS to 0000270261,

Cel: ZS KRUSZYNA 1560

Serdecznie dziękujemy!

Aktualności

A

Podkategorie