Pomoc w uczeniu się języków

 

 

 

Aplikacja  Insta.Ling

Nowy sposób nauki słownictwa z języka angielskiego czy niemieckiego, uczy systematyczności i nie pozwala zapomnieć o już poznanych słówkach. Wystarczy założyć konto i wszyscy domownicy mogą szlifować swoje umiejętności. Komputer lub telefon z dostępem do Internetu i kilka minut dziennie to wszystko, co potrzeba, aby zacząć przygodę z tą aplikacją. Wejdź, przeczytaj, zastosuj, a już po kilku sesjach zauważysz efekty. Dołącz do grona uczniów, którzy znacznie poprawili swoje oceny.

www.instaling.pl

 

W zakładce Rodzice cenne wskazówki

 

 

 

Ze świąteczną wizytą u Wiktorka

         Boże Narodzenie to magiczny, wyjątkowy czas, w którym nikt nie powinien być smutny. Niekiedy wystarczy bardzo drobny gest, by wywołać uśmiech na twarzy drugiego człowieka.

         Nasi uczniowie doskonale o tym wiedzą. Co roku, już od 6 lat, angażują się w przygotowanie  mikołajkowej paczki dla swojego niepełnosprawnego kolegi Wiktorka i spieszą do niego ze świątecznymi życzeniami.

         W tym roku szkolna „delegacja”: Weronika Knaś, Sonia Niemiec, Dominika Peszke, Ula Blukacz, Martyna Kubik, Dominika Polewska, Ala Dobosz, Nadia Kubik oraz nauczycielki: Agnieszka Włodarczyk – Peszke i Aneta Majcherek gościły u Wiktora i jego mamy 13 grudnia. Przedstawicielki SU złożyły życzenia z okazji zbliżających się świąt i wręczyły paczkę z zabawkami i słodyczami. Mama chłopca przyjęła nas bardzo ciepło i życzliwie, a Wiktorek uważnie przyglądał się gościom i okazywał radość głośnymi okrzykami. Żegnając się obiecaliśmy odwiedzić naszego kolegę w przyszłym roku.

       

        

Relacja z wyjazdu na spektakl pt. „Balladyna”

Relacja z wyjazdu na spektakl pt. „Balladyna”

 

Dnia 12 grudnia 2017 roku odbył się wyjazd na sztukę ,,Balladyna" na motywach dramatu J. Słowackiego, którą wystawiano w Klubie 'Politechnik” w Częstochowie. Na  ten spektakl pojechały klasy VII z Kruszyny i Widzowa pod opieką polonistek.

Po przyjeździe do  „Politechnika”   zajęliśmy miejsca na widowni, dokładnie 3 rząd, z którego doskonale było widać wszystkie detale scenografii.  W przedstawieniu brali udział aktorzy słupskiego teatru,  którzy wcielili się w  główne postacie dramatu czyli Balladynę, Alinę, Goplanę, Skierkę, Chochlika, Grabca, Wdowę,  Kirkora, von Kostryna, Pustelnika. Bardzo podobały nam się stroje, w których występowali na scenie. Scenografia i gra aktorska były równie zaskakujące. Elementy scenografii uzyskano  za pomocą … rzutnika . Muzyka była przepiękna,  trudno było oderwać od niej słuch, niesamowicie wprowadzała w nastrój.  Spektakl opowiadał o niespełnionej  miłości wróżki  Goplany do Grabca, która położyła się cieniem na życiu   dwóch sióstr: Aliny  i Balladyny. To także sztuka o zaślepiającej  żądzy władzy i pieniędzy, która prowadzi do zbrodni.

Bardzo miło oglądało się to przedstawienie, a dzięki doskonałej grze aktorskiej   treść  sztuki była jasna i zrozumiała. Ten wspaniały spektakl bardzo mi się podobał i myślę, że  książka   wciągnie mnie tak samo.

 

Ula Blukacz, klasa VII

 

Wesołych Świąt!

Akcja czytelnicza „Szpital dla książek”

 

 

W ramach realizacji programu czytelniczego „Warto czytać” realizowanego przez bibliotekę szkolną 15 grudnia uczniowie kl.VII wzięli udział w akcji czytelniczej „Szpital dla książek”. Głównym jej celem było:

- wzbudzanie zainteresowania księgozbiorem biblioteki szkolnej

- rozwijanie odpowiedniej postawy i poszanowania książek oraz naprawa zniszczonych egzemplarzy

 

Poprzez swoje działania uczniowie włączyli się w prace na rzecz biblioteki szkolnej, a tym samym przedłużyli „żywotność” kilkudziesięciu egzemplarzy książek, bowiem w myśl Antonego Trollope : „ Ze wszystkich rzeczy, których wymaga się od książki najwspanialsza jest ta, żeby nadawała się do czytania

Podkategorie