Wyjazd do teatru

                Dziady Dwójka

W ramach corocznej akcji kulturalnej  Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj” w Częstochowie mogliśmy uczestniczyć w szeregu różnych wydarzeń, koncertów i wystaw. Uczniowie naszej szkoły wybrali się na monodram „Dziady” cz.II do Ośrodka Promocji Kultury Gaude Mater. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie klasy 7, w której utwór jest lekturą obowiązkową oraz kl.8 i 6.

Czytaj więcej: Wyjazd do teatru

Innowacja pedagogczna

We wrześniu rozpoczęły się zajęcia Koła samorządowego-innowacji pedagogicznej zgłoszonej jako wniosek do realizacji w czerwcu 2018r. przez Annę Gabryel. Program został zaakceptowany przez Radę Pedagogiczną.

CELE INNOWACJI

-kształtowanie postaw prospołecznych wśród uczniów,

-rozwijanie lokalnego patriotyzmu,

-zainteresowanie tematyką samorządności i działalności w środowisku lokalnym

- poszerzanie  wiedzy i umiejętności ucznia w obszarze edukacji samorządowej

-aktywizacja  uczniów, zapoznanie ich ze strukturami samorządu lokalnego i terytorialnego,

Czytaj więcej: Innowacja pedagogczna

Podręczniki 2018/2019

Informacja o podręcznikach

 na rok szkolny 2018/2019

 

       Dotacja ministerialna obejmuje zakup wszystkich podręczników i zeszytów ćwiczeń w klasach I - VIII i III gimnazjum za wyjątkiem podręcznika do religii.

 

Wydawnictwo: WAM (Kraków)

Czytaj więcej: Podręczniki 2018/2019

Zakończenie projektu

 

 Realizacja projektu dobiega końca…

Dodatkowe zajęcia dla uczniów, szkolenia dla nauczycieli, wycieczki edukacyjne, wyposażenie pracowni w dodatkowy sprzęt, nowy sprzęt multimedialny oraz nowe materiały dydaktyczne – to wszystko w ramach projektu pn.                                                                                                            Rozwój wiedzy i umiejętności uczniów w zakresie kompetencji kluczowych w Gminie Kruszyna”.

Projekt trwać będzie jeszcze tylko do 30.09.2018r.

Czytaj więcej: Zakończenie projektu

Pierwsza pomoc

      Środa 20.06.2018-za dwa dni zakończenie roku szkolnego, ale nadal się uczymy. Dzisiaj najważniejsza lekcja to szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przeprowadzone dla naszych uczniów przez strażaków z OSP Karczewice-Garnek. Dzieci ze szkoły podstawowej miały okazję poznać zasady postępowania w przypadku omdlenia oraz procedurę reanimacji. Najbardziej cieszymy się z ćwiczeń praktycznych, w których "pacjentem" do ułożenia w pozycji bocznej był strażak, a "poszkodowanym" bez oddechu i z zatrzymaną akcją serca manekin nazwany przez uczniów Sławkiem. Cenne umiejętności najchętniej trenowały młodsze dzieci.

Serdecznie dziękujemy strażakom!Podkategorie