Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

który puste życie napełnia światłem,

a puste serca wzruszeniem.

Kornel Makuszyński

 

1 czerwca 2016 r.wnaszej szkoleodbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli krótkie przedstawienie, przygotowane przez uczennice kl.III gimnazjum, które wcieliły się w role książek.

Uczniowie odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość baśni i bajek. Zapoznali się również z właściwymi zasadami traktowania książek, wysłuchali próśb i skarg książek, dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając je.

Najważniejszym  momentem  całej  uroczystości  było  złożenie  przyrzeczenia  przez  pierwszoklasistów  i  sam  fakt  pasowania  na  czytelnika  biblioteki  szkolnej. Wszyscy uczniowie jednogłośnie obiecali, że będą czytać książki.

Na zakończenie uroczystego spotkania wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym wydarzeniu.

Fotorelacja