Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

 

                                                                                                               

5 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Aby uczcić ten dzień, we wtorek 7 listopada w kl.I-III odbyły się zajęcia biblioteczne dotyczące postaci z bajek. Podczas zajęć miały miejsce zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po przeczytaniu fragmentu książki. Były zgadywanki i łamigłówki bajkowe, zabawy ruchowe, oddzielanie ziarenek grochu itp. Tego dnia uczniowie przynieśli do szkoły maskotki, długopisy, koszulki, książki przedstawiające ich ulubioną postać bajkową oraz na forum klasy je prezentowali.

Okazało się, że uczniowie bardzo dobrze znają bajki i świetnie poradziły sobie z zadaniami  przygotowanymi przez nauczyciela bibliotekarza.

Bajki są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa, a Międzynarodowy DzieńPostaci z Bajek jest wspaniałą okazją, by zanurzyć się w bajkowym świecie, który dzieci tak uwielbiają. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania.