Wycieczka uczniów klas I-III

 

 

 

Wycieczka uczniów klas I-III

 

W czwartek 16 lutego uczniowie kl.I-III SP oraz dwójka uczniów kl.IV udali się na wycieczkę do Żarek. Celem wycieczki był udział uczniów w warsztatach wyrobu lizaków w Manufakturze Słodyczy Pokus oraz warsztaty pizzy w Przystani Leśniów.W czwartek 16 lutego uczniowie kl.I-III SP oraz dwójka uczniów kl.IV udali się na wycieczkę do Żarek. Celem wycieczki był udział uczniów w warsztatach wyrobu lizaków w Manufakturze Słodyczy Pokus oraz warsztaty pizzy w Przystani 

Podzieleni na dwie grupy rozpoczęliśmy warsztaty pizzy, podczas których uczniowie pod czujnym okiem Szefa Kuchni p. Pawła własnoręcznie przygotowywali pizzę z wybranych przez siebie składników, którą później mogli zjeść ze smakiem.

            Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty lizaków w miejscu o niezwykle magicznej nazwie Manufaktura Hokus Pokus. Panowała w niej niezwykle „cukierkowa” atmosfera, dobór koloru ścian, przyjemny i słodki zapach cukierków i lizaków unoszący się w powietrzu powodował, że odnosiło się wrażenie, że przenieśliśmy się do bajecznej krainy. Najpierw obserwowaliśmy proces wyrabiania masy na lizaki, zabarwiania karmelu , następnie byliśmy świadkami jej „utleniania”; widzieliśmy jak przezroczysta masa „utlenia się” zmieniając barwę na białą. Na naszych oczach z gorącego karmelu powstawały barwne i smaczne lizaki. Następnie każdy z uczestników wycieczki miał szansę własnoręcznie zrobić swojego lizaka. Uczniowie cierpliwie i z zapałem formowali lizaki, które mogli zabrać ze sobą do domu. Mieliśmy również słodką przyjemność skosztowania ciepłych karmelków.

 

Kulinarne warsztaty wszystkim się bardzo podobały. Pełni wrażeń wróciliśmy do Kruszyny.

D.W.