Dzień Postaci z Bajek w naszej szkole

 

Jest taki dzień w kalendarzu

Gdy świat dookoła magiczny się staje

Wszystkie dzieci o nim pamiętają-

To listopadowy Dzień Postaci z Bajek.

5 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła włączyła się w obchody tego święta (obchodziliśmy go w poniedziałek 7 listopada). Organizacją tego święta zajęła się p. Dorota Wojtasińska - nauczyciel bibliotekarz.

Aby uczcić ten dzień w kl.I-III SP odbyły się zajęcia biblioteczne. Były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, uczniowie m.in. rozwiązywali zagadki, rozpoznawali bajki po rekwizytach oraz po przeczytanych fragmentach książki. Były zabawy ruchowe, krzyżówki i wykreślanki literowe, uczniowie mieli niebywałą okazję, choć przez chwilę poczuć się jak Kopciuszek oddzielając groch od ziaren zboża. Ponadto mogli zaprezentować przyniesione do szkoły maskotki oraz książki ukazujące ich ulubioafadwne postacie z bajek. Ostatnim zadaniem było wykonanie pracy plastycznej ulubionej postaci. Pouczającym akcentem spotkań było głośne czytanie bajki terapeutycznej „O pajączku” poruszającym problem odrzucenia przez grupę rówieśniczą. Wartościowe książki kształcą w dzieciach właściwe postawy i zachowania, rozwijają fantazję, pamięć i bogacą słownictwo.

Warto więc czytać młodszym dzieciom, a starszych zachęcać do czytania!

 

8002

 

800

8001